Zegarek do biegania

Osoby, które są pasjonatami biegania, nie tylko trenują na bieżni. Każdą wolną chwilę spędzają w terenie, gdzie realizują swoje treningowe założenia. Kiedyś wystarczyło w notatniku zaplanować plan treningu, dziś są do tego celu nowoczesne urządzenia, które nie tylko policzą kroki, wyliczą długość trasy i ilość spalonych kalorii, ale także pokaże aktualną datę, godzinę, czy w razie potrzeby posłużą jako budzik. Są to wręcz niezbędne akcesoria dla każdego biegacza.

Zegarek do biegania to nie tylko uniwersalny czasomierz. To nowoczesne, zaawansowane technologicznie urządzenie, które będzie przydatne zarówno dla osób rozpoczynających swoją przygodę z bieganiem, ale także dla zaawansowanych biegaczy. Z zewnątrz zegarek do biegania nieco przypomina tradycyjny, elektroniczny czasomierz naręczny. Modna obudowa, zwykle sylikonowa i niezwykle wygodna bransoletka, pozwalająca na stabilne zapięcie na nadgarstku. Mimo, że zegarek do biegania nie jest mały, absolutnie nie przeszkadza podczas biegania, wręcz się go nie czuje. Szkiełko na tarczy zwykle wykonane jest z materiałów odpornych na zarysowanie. To niezwykle ważny aspekt, szczególnie dla osób biegających w różnych warunkach. Większość sportowych zegarków jest także wodoodporna. Mogą być używane nawet podczas wyjątkowo niekorzystnych warunków atmosferycznych, a co poniektóre modele wręcz mogą wraz z właścicielem znaleźć się pod prysznicem. Standardem jest wyposażenie urządzenia w popularny GPS. Dzięki temu biegacz na bieżąco śledzi czas biegu, trasę, a także swoje tempo i prędkość.

Zegarek do biegania coraz częściej zastępuje popularny do tej pory wśród biegaczy smartfon. Przemawia za tym rozwiązaniem przede wszystkim sposób użytkowania. Zegarek po prostu zakłada się na rękę, a na smartfon potrzeba specjalnej obudowy, która będzie go chroniła przed ewentualnym uszkodzeniem. Co więcej najnowocześniejsze modele zegarków stosowanych podczas biegania, mają również wbudowany odtwarzacz muzyczny, więc śmiało mogą być używane zamiast innego źródła muzyki. Współpracują także za pomocą bluetootha z bezprzewodowymi słuchawkami, więc jest to idealny zestaw dla biegacza.

Nie można nie wspomnieć o tym, że zegarek do biegania współpracuje także z popularnymi smartfonami, dlatego wszystkie zapisane podczas treningu dane można przesyłać na telefon i odwrotnie, każde przychodzące połączenie, wiadomości, a także informacje z portali społecznościowych są odbierane na zegarku.

Kiedy biegacz zamierza kupić zegarek do biegania, musi w szczególności zastanowić się jakie funkcje będą dla niego niezbędne i czego oczekuje od tego urządzenia. Dla jednych będzie to tylko modny gadżet, więc wystarczy jeśli będzie posiadał tylko podstawowe funkcje. Profesjonaliści, podchodzący do swoich treningów z pełnym zaangażowaniem, będą potrzebować bardziej rozbudowanego urządzenia, które nie tylko pokaże prędkość i trasę, ale także połączy się z komputerem trenera, który w rzeczywistym czasie, będzie mógł dokładnie przeanalizować poszczególne parametry treningu biegacza.