Słuchawki do biegania

Każda osoba biegająca zarówno rekreacyjnie, ale również profesjonalnie lubi w trakcie swojego treningu słuchać ulubionej muzyki. Pozwala to połączyć przyjemne z pożytecznym, wysiłek fizyczny z relaksem. Nie jest jednak łatwo biegać i jednocześnie słuchać muzyki. Trzeba zaopatrzyć się we właściwy sprzęt, który ułatwi to zadanie.

Podczas biegu nie tylko pracują mięsnie nóg. Praktycznie całe ciało się porusza się rytmicznie. Biegacz, który podczas treningu chce posłuchać muzyki musi mieć odpowiednie słuchawki do biegania. Nie każde niestety nadają się do tego typu aktywności. Konstrukcja takiego sprzętu i sposób mocowania musi uwzględniać ruch i drgania całego ciała podczas biegania. Zwykłe słuchawki nie nadają się do tak ekstremalnych doznań. Najpewniej po kilku szybkich susach wypadną z uszu.

Producenci sprzętu dla osób uprawiających bieganie, prześcigają się w coraz to nowszych rozwiązaniach. Słuchawki do biegania doczekały się już przeróżnych kształtów i form. Pół-douszne, zauszne , na pałąkach, bezprzewodowe lub z kablem, można wymieniać w nieskończoność. Różnią się nie tylko konstrukcją, ale także jakością dostarczanego dźwięku. Na pewno z wszystkich dostępnych na rynku, każdy znajdzie właściwe dla siebie słuchawki do biegania. Jak jednak wybrać właściwy model, który sprawdzi się podczas treningu? Warto w tej sprawie posłuchać specjalistów i fachowców, a także kolegów biegaczy, którzy zapewne niejedne słuchawki do biegania już przetestowali.

Słuchawki pół-douszne to ciekawe rozwiązanie. Mocuje się je za pomocą pałąka, umieszczonego za uchem. Ma on za zadnie utrzymać słuchawkę w niezmienionej pozycji podczas biegu. Gumowe nakładki są miękkie i elastyczne, mają kształt lejka i są skierowane prostopadle do ucha, więc wydaje się, że powinny idealnie wpasowywać się w kanał słuchowy. Słuchawki do biegania łączą się z odtwarzaczem muzyki za pomocą kabla. Aby nie przeszkadzał podczas biegu, można go przymocować do koszulki za pomocą specjalnego klipsa. To dodatkowy atut, który może wpłynąć na ich wybór.

Słuchawki nauszne nieco różnią się budową. Przede wszystkim nie wkłada się ich do kanału słuchowego, co sprawdza się u osób, które czują dyskomfort przy modelu dousznym. Sama słuchawka wykonana jest z miękkiej gąbeczki i umocowana na ruchomym pałąku, który opiera się na małżowinie usznej. Ten model jest również okablowany, ale nie posiada klipsów mocujących. Ma natomiast zróżnicowaną długość kabli, więc również łatwo je nosić podczas biegania.

Ciekawym, nowatorskim rozwiązaniem są słuchawki bezprzewodowe. Jednak, żeby można je zastosować, trzeba je sparować z odpowiednim urządzeniem, najlepiej telefonem, to w pewnym sensie może je dyskwalifikować. Sam pomysł jest doskonały, nie musimy martwić się plączącymi się kablami. Po prostu zakładamy wygodne słuchawki po wcześniejszym naładowaniu baterii i biegamy.

Każdy biegacz może wybrać odpowiednie dla siebie komfortowe słuchawki do biegania. Wystarczy sprecyzować swoje oczekiwania i zwrócić się o pomoc do fachowca, który pomoże wybrać najlepszy model.