Strój do biegania

Bieganie to jeden z bardziej obecnie popularnych rodzajów aktywności fizycznej. Doskonale wpływa na serce, poprawia wydolność płuc, kondycję i samopoczucie. Osoby, które regularnie biegają, są o wiele bardziej szczęśliwe i zadowolone z życia. Aby jednak bieganie było naprawdę źródłem przyjemności, należy postawić na odpowiedni strój do biegania. Jaki powinien być? Na co postawić i czego unikać?

Swoboda ruchów

Odpowiedni strój do biegania to taki, który nie krępuje naszych ruchów. Biegając, musimy czuć się swobodnie. Jeżeli nasze ruchy będą ograniczone, nie będą mogły się w pełni rozwinąć, bardzo łatwo może dojść do wypadku. Nie należy więc biegać w jeansach czy innych spodniach, które istotnie ograniczają. Najlepsze są dresy. Do wyboru mamy tutaj dwie opcje: albo przylegające do ciała, albo mocno luźne. To, które rozwiązanie wybierzemy, uzależnione jest od naszych preferencji.

Oddychające tkaniny

Odpowiedni strój do biegania musi chronić naszą skórę przed działaniem potu. Należy więc postawić na takie strój, który wykonany został z oddychających tkanin. Nie tylko ograniczają one pocenie się, ale również odprowadzają pot na zewnątrz. Dzięki temu skóra jest sucha, my mamy zachowany komfort, a jednocześnie nie musimy obawiać się przykrego zapachu i rozwoju grzybicy. Odpowiedni strój do biegania, który spełnia te kryteria, uda się nam kupić w dobrym sklepie sportowym. Wprawdzie nie będzie on tani, ale sprawi, że bieganie będzie prawdziwą przyjemnością.

Unikaj sztucznych tkanin

Jeżeli nie stać cię na to, aby zakupić odpowiedni strój do biegania w sklepie sportowym, pod żadnym pozorem nie stawiaj na sztuczne materiały. Skóra będzie się w nich szybko pocić, ty błyskawicznie zaczniesz mało ładnie pachnieć, a samo bieganie po prostu nie będzie dla ciebie przyjemne. Jeżeli nie kupujesz stroju do biegania w sklepie sportowym, postaw na zwykłe bawełniane koszulki i spodnie. Bieganie będzie w nich również przyjemne, a skóra nie będzie narażona na powstawanie odparzeń i obtarć.

Co się przyda?

Odpowiedni strój do biegania to oczywiście wygodna koszulka i spodnie – jest to absolutna podstawa. Trzeba jednak pamiętać, że strój musi być dopasowany do warunków atmosferycznych, w jakich biegamy. Jeżeli na dworze jest właśnie zimno, konieczna będzie także ciepła bluza. W przypadku naprawdę niskich temperatur przyda się czapka na głowę lub chociaż opaska. Nie należy zapominać o ochronie dłoni, które mogą szybko marznąć. Koniecznie trzeba więc zaopatrzyć się w rękawiczki. Wyjątkowe zmarzluchy powinny pamiętać również o szaliku.

Bieganie to naprawdę doskonały sposób na aktywność fizyczną. Trzeba jednak pamiętać, że nie powinno się biegać w byle czym. I nie chodzi tylko o buty, które są oczywiście ważne. Liczy się także to, w co ubieramy nasze ciało. Jeżeli chcemy czuć się naprawdę komfortowo, nie powinniśmy oszczędzać. Ale w czasie biegania sprawdzą się również zwykłe bawełniane rzeczy, na które może pozwolić sobie większość z nas. Z całą pewnością nie należy z biegania rezygnować. To świetna porcja ruchu!